Tudtad, hogy...
- A legtöbb egzotikus faj csak 2-4 hétig él
- A leggyorsabb fajok olyan sebesen repülnek mint egy galoppozó ló
- A legnagyobb lepkék szárnyfesztávolsága meghaladja a 30 cm-t
- A pillangók a dinoszauruszokkal egyidőben éltek
- Az ízlelőbimbóik a talpukon találhatók
- A pillangók a virágok második legnagyobb beporzói a világon
- Egyes fajok életük során nem vesznek fel táplálékot
- A Papiloniai pillangófajoknak nincs evolúciósan kialakult félelme az emberektől
Az ázsiai Papilio lowi, szereti a citrusfélék nektárját és feltűnő a nagy szárnyfesztávolsága.
Fehér-kék szárnyszínének köszönhetően a Nagy Tojáslégy lepke kiérdemelte a kék hold költői nevet. A hímeket és a nőstényeket a szárnyukon lévő különböző mintázat alapján különböztetik meg.
A közönséges rózsa egy különleges szépség a pillangók között. Sötét színű, rózsaszín díszítésű szárnyairól lehet felismerni.
A smaragdpillangó a smaragdpáva vagy zöldcsíkos páva becenevet a jellegzetes szárnyrajza miatt érdemelte ki.
A narancssárga tölgyfalevél lepke vagy más néven indiai tölgyfalevél vagy holt levél lepke az álcázás művésze. Csukott szárnyakkal úgy néz ki, mint egy száraz levél.
Citruslepke vagy karácsonyi lepke a beceneve ennek a gyönyörű pillangónak, amelynek szárnyfestése révén könnyű a szemébe nézni.
A Morpho peleides nevű trópusi lepkét joggal nevezik császárnak. Jellegzetes, fényes kék szárnyszíne összetéveszthetetlenné teszi.
A láthatatlan pillangó egyedülálló a faján belül. Szinte semmilyen színeződés nincs a szárnyain, amelyek átlátszóak, és tökéletes álcázáshoz ideálisak.
A neve alapján egyszerűnek tűnő C pillangó vagy a vele ellentétben már izgalmas nevű nagy színjátszólepke mind a világ legszebb pillangói közé tartoznak. A mexikói fehér lepkéket a trópusok angyalának is nevezik.